Reorganizácia CPK pred autobusovou stanicou

V uplynulých týždňoch došlo k reorganizácii Centra prvého kontaktu, z dôvodu zahájenia letnej sezóny v areáli kúpaliska Červená Hviezda.

Centrum prvého kontaktu bolo presťahované do kontajnerov pred autobusovou stanicou, v ktorých sú naďalej poskytované všetky služby, ktoré boli zabezpečené v areáli kúpaliska. Takisto sa naďalej poskytuje núdzové prenocovanie v kontajneroch.

Na prízemí sa nachádza registrácia, po ktorej absolvovaní môžu utečenci využívať služby poskytované vo veľkokapacitnom kontajneri s jedálenským využitím. Takisto sa na prízemí nachádzajú sprchovacie kontajnery. K dispozícii sú okrem suchej stravy aj teplé obedy v čase približne od 11:00 do 15:00. Na poschodí sa nachádzajú dve veľkokapacitné ubytovacie jednotky a dva samostatné kontajnery pre matky s deťmi.

Na parkovisku pred areálom ČH sa nachádza pracovisko IPčka (psychologická pomoc), Slovenskej humanitnej rady a UNHCR, ktoré registruje na program Cash assistance. Pracovisko IOM sa nachádza pri registrácii pred autobusovou stanicou. Na prízemí sa nachádza kontajnerová jednotka pre núdzové ubytovanie a na poschodí sa nachádza veľkokapacitná ubytovacia jednotka.