Coworking pre ľudí vysídlených z Ukrajiny

Situácia ľudí z Ukrajiny sa bytostne dotkla aj združenia Spolka v Košiciach. Preto spolu s ďalšími kreatívnymi dušami zo Stroja sa im podarilo zriadiť coworking MAŠINA prioritne určený ľuďom vysídleným z Ukrajiny. Tento priestor by sa mal stať pre utečencov a utečenkyne útočiskom, v ktorom budú vedieť aspoň na chvíľu vypnúť a v kľude sústredene pracovať, či učiť sa.

Coworking sa nachádza v priestoroch novovznikajúceho kreatívneho centra STROJ na Továrenskej ulici č.3 v Košiciach. Je otvorený pondelok až štvrtok od 9.00 do 18.00 a má kapacitu 15 ľudí. Pred príchodom je potrebné sa prihlásiť online tu. K dispozícii je tiež 10 laptopov. Bližšie informácie v ukrajinštine, angličtine, ruštine nájdete na tomto webe.
SPOLKA ďakuje Creative Industry Košice za poskytnutie nevyhnutného kancelárskeho zariadenia, Deutsche Telekom za IT vybavenie a Affluences za poskytnutie rezervačného systému.

Zároveň by sme radi poprosili o pomoc. Hoci v coworkingu už majú základné vybavenie, chýbajú im drobnosti, ktoré priestor zútulnia – kvety, či slovenské/anglické/ukrajinské knihy a časopisy do knižnice. Kontaktovať ich môžete prostredníctvom správy na FB alebo veci priamo priniesť na Továrenskú 3. Ďakujeme !