TatraBanka – platby do zahraničia rýchlejšie a lacnejšie

Tatra banka predstavuje novú službu Card2CardTB, ktorá umožňuje rýchlo a jednoducho posielať peniaze z jednej karty na druhú v priebehu niekoľkých minút. Klienti Tatra banky s Visa kartou môžu využiť túto službu na platby nielen na Visa a Mastercard karty vydané na Slovensku, ale aj v členských štátoch EÚ a ďalších vybraných krajinách.

Ako novinku v oblasti platobných služieb prináša banka možnosť posielania peňazí z karty na kartu. Rýchle posielanie peňazí je tak dostupné aj v prípade, že druhá banka nie je zapojená do okamžitých platieb.

Služba Card2CardTB pre platby do zahraničia je určená pre klientov, ktorí posielajú platby do členských štátov EÚ, ako aj na Island, do Lichtenštajnska, Nórska, Veľkej Británie, Srbska, Kosova, Albánska alebo na Ukrajinu. Klienti môžu ušetriť čas a peniaze, pretože finančné prostriedky sú pripísané na kartový účet do niekoľkých minút, a to takmer okamžite k dispozícii. Poplatok za túto službu je tiež nižší v porovnaní so zahraničnými platbami. Detailné informácie sú uvedené na webovej stránke banky (dostupne v 4 jazykoch):

Card2Card (TB) – prevod z karty na kartu

Posielanie peňazí pomocou Card2CardTB je veľmi jednoduché. Stačí mať údaje o karte odosielateľa a číslo karty a meno príjemcu. Formulár je dostupný na webovej stránke Tatra banky. Všetci klienti by mali mať na pamäti, že na formulár by mali vždy pristupovať len z oficiálnej adresy banky.

Pri posielaní peňazí je potrebné uviesť rovnaké údaje ako pri platbe kartou na internete, ako je číslo karty, dátum exspirácie, CVV kód a meno držiteľa karty. Klienti môžu tiež použiť jednorazové číslo karty, ktoré sa generuje v mobilnej aplikácii Tatra banka. Na strane príjemcu postačuje len číslo karty a meno bez ďalších detailných informácií. Netreba zabúdať, že na prijatie peňazí nie je potrebné uvádzať dátum exspirácie ani CVV kód. Každý prevod sa potvrdzuje prostredníctvom 3D Secure cez aplikáciu Tatra banka alebo Internet banking TB, čo zabezpečuje bezpečné posielanie peňazí. Služba je dostupná pre klientov s aktívnymi elektronickými oprávneniami.

Zdroj:
TatraBanka platby do zahraničia