AKTUALITY

Reorganizácia CPK pred autobusovou stanicou

V uplynulých týždňoch došlo k reorganizácii Centra prvého kontaktu, z dôvodu zahájenia letnej sezóny v areáli kúpaliska Červená Hviezda.

Festival dobrého vzdelávania ŠPONGIA

V mene Komenského inštitútu by sme Vás radi informovali o Festivale dobrého vzdelávania ŠPONGIA, ktorý sa uskutoční v SOBOTU – 11. JÚNA v Košiciach v priestoroch kultúrneho centra TABAČKA KULTURFABRIK. Je určený pre rodičov s deťmi, učiteľov a všetkých tých, … Pokračovať v čítaní

Ukrajinské deti čaká v nedeľu v Kulturparku pestrý program

Už túto nedeľu 29. mája sa priestory Kulturparku premenia na miesto plné radosti a smiechu. Deň detí tentokrát venovaný aj malým Ukrajinkám a Ukrajincom sa ponesie v športovo-tanečnom duchu.

Nový spravodajský web o živote na Slovensku v ukrajinčine

Ukrajinci, ktorí utiekli pred vojnou na Slovensko, si už môžu čítať správy dôležité pre ich život v našej krajine vo svojom materinskom jazyku.

Prvá dáma USA navštívila Košice

Svojou návštevou Bidenová vliala novú nadej a energiu všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom snažia pomôcť Ukrajine.

CPK navštívil aj Japonský veľvyslanec

Vojna na Ukrajine neutícha a denne do centra prvého kontaktu pre utečencov prichádzajú ľudia, ktorí utekajú zo svojich domovov pred ruskou agresiou. Pomoc do Centra prvého kontaktu na kúpalisku Červená hviezda prichádza každý jeden deň.

Veľkú noc oslávili Ukrajinci duchovným aj zábavným programom

Veľkonočné sviatky slávia Ukrajinci o týždeň neskôr ako my. Pre tých, ktorí utiekli pred vojnovými útrapami na Ukrajine a našli útočisko v našom meste, pripravilo mesto Košice v spolupráci s Arcibiskupským úradom a gréckokatolíckou eparchiou Slovensko-ukrajinskú veľkonočnú nedeľu.

Slovensko – ukrajinská veľkonočná nedeľa

V Kulturparku sa organizuje Slovensko – ukrajinská veľkonočná nedeľa, ktorá okrem veľkonočných tradícií zahŕňa aj zaujímavý program pre deti.

U. S. Steel Košice daruje mestu 1 150 rozkladacích postelí

Nadácia U. S. Steel Košice daruje mestu rozkladacie postele v hodnote takmer 169 000 €. Doteraz bolo dodaných 800 postelí, posledná zásielka prišla včera a objednaných je ďalších  350 kusov, ktoré by mali byť dodané do konca apríla.

Coworking pre ľudí vysídlených z Ukrajiny

Situácia ľudí z Ukrajiny sa bytostne dotkla aj združenia Spolka v Košiciach. Preto spolu s ďalšími kreatívnymi dušami zo Stroja sa im podarilo zriadiť coworking MAŠINA prioritne určený ľuďom vysídleným z Ukrajiny.

Na “ČÉHAČKU“ už fungujú lekárske prehliadky pre utečencov

Mesto v spolupráci so spoločnosťou Váš Lekár, s. r. o. zriaďuje v jednom z kontajnerov na „ČH“ ambulanciu všeobecného lekára pre deti, dorast aj dospelých.

V Bábkovom divadle sa hrá v sobotu aj pre deti z Ukrajiny

Bábkové divadlo urobí predstavenie pre ukrajinské detičky.

Slovenčina pre Ukrajincov

Pre deti ukrajinských utečencov, ale aj dospelých, ktorí do nášho mesta prišli z vojnou zasiahnutej Ukrajiny, štartuje jazykový kurz slovenčiny.

BUĎ LASKA

Kino Úsmev pozýva na nový cyklus komunitných premietaní pre ukrajinské a slovenské deti a ich rodičov BUĎ LASKA vždy v stredu od 16. do 18. hodiny. Nasledujúce premietanie bude v stredu 6. apríla 2022.

Klub pre ukrajinské matky a deti

V priestoroch Centra voľného času na Orgovánovej ulici začal fungovať Klub pre UKRAJINSKÉ MATKY a DETI, ktoré ušli pred vojnovými nástrahami do nášho mesta.